תוספי תזונה לספורטאים

עולמות הספורט והתזונה ארוגים זה בזה, שלובים יחד בצורה בלתי ניתנת להפרדה. הגוף הוא מכונה, ומכונה מרוכבת במיוחד. בעוד שהרכב שלכם צורך דלק, שמן, מים, ותיקונים שוטפים מעת לעת, הגוף שלכם צורך הרבה יותר חומרים, הרבה יותר תחזוקה, ושלא כמו הרכב שלכם, הרבה יותר קשה, אם בכלל אפשרי, להחליף בו חלקים מקולקלים.

מסיבה זו, ומעוד סיבות רבות, המהלך הנכון והנבון שבוחרים בו רבים מהספורטאים, האתלטים, החובבים והמקצוענים כאחד להשתמש בתוספי תזונה לספורטאים, כאלו המותאמים לאורך החיים הספורטיבי ונותנים מענה לצרכים של הגוף שלנו לפני, במהלך ואחרי הפעילות הספורטיבית.

מה עושים תוספי תזונה לספורטאים?

תוספי התזונה באים להשלים את החוסרים בחומרים חיוניים אשר לא נמצאים בצורה מספקת בתזונה היומיומית שלנו. דוגמא אחת היא סדרת תוספי תזונה הרבלייף אשר באים לענות על צרכים שונים במקביל, כל תוסף בזמן הנכון לו.

לדוגמא – משקאות איזוטוניים מאפשרת לגוף לקבל את מנת הנוזלים שהוא זקוק לה לצורך התפקוד השוטף והמואץ במהלך האימון, ובאותה הנשימה, או במקרה זה באותה הלגימה, לזכות באיזון של אספקת האנרגיה לשרירי השלד בכדי לשמר רמות אנרגיה גבוהות במהלך האימון, ולשחרר כמות נאה של אנטיאוקסידנטים (נוגדי-חמצון) בריאים לשמירה על הגוף מנזקים שונים והזדקנות מואצת.

אבקת חלבונים היא דוגמא חשובה נוספת. אם את המשקה האיזוטוני התאמנו לפתיחת האימון ובמהלכו, הרי שבסיום האימון יש לנו חלון הזדמנויות לקבל מהגוף את המיטב. במהלך האימון אנו מאמצים את המערכת, מביאים אותה לסף היכולת, וכך השריר לומד כי יש צורך להתחזק, ומתחיל מיד את התהליך. תהליך בניית השריר הוא שיקומי, ומתחיל מיד בתום האימון (ואף לפני), והוא דורש זמינות של חלבונים בזרם הדם.

אבקת חלבונים היא תוסף תזונה אידיאלי לספורטאים שכן היא מביאה את החלבונים בכמות ובצורה האידיאלית לגוף לאחר האימון, מאפשר ספיגה מהירה וזמינות גבוהה של חלבון לשיקום הגוף וחיזוקו, בזמן הקצר של אותו חלון הזדמנויות.

שמירה על הבריאות – בעיקר כספורטאים

ספורטאים מקצועיים ותחרותיים אולי ידועים בזכות ההישגים המרשימים שלהם, אך לא בזכות הבריאות שלהם. הם לוקחים את הגוף שלהם לגבול שלו בכל יום אימונים, ובעצם מקריבים מהבריאות לטובת הגשמת היעדים והחלומות שלהם.

רובנו מתרגלים ספורט וכושר גופני לא לצורך תחרותי, והיכולת שלנו למנף את הספורט לטובת הגוף, ולא רק לנשמה, היא רחבה במיוחד. ספורטאים תחרותיים זקוקים לתוספים מאוד מדויקים, ותחום תוספי התזונה התפתח הרבה בזכות צורך זה – לתמוך בספורטאים לשמור על בריאות למרות האימונים הקשים מאוד. בצורה זו זכינו אנו, המתאמנים החובבים, לשורה של תוספי תזונה איכותיים לספורטאים, אשר עוזרים לנו בכל שלב של התרגול, ושומרים עלינו בריאים ומאושרים.

שתף כתבה זאת