קרוספיט

כידוע לכולם, על מנת להיות בריאים ולחיות חיים ארוכים ושמחים, צריך לשמור על כושר גופני טוב ולעסוק בפעילות גופנית בצורה שיטתית ובתדירות גבוה. אך נשאלת השאלה, איזה סוג ספורט הוא הסוג הטוב ביותר שיעזור לכם לפתח את כל הגוף, לחזק את השרירים, לחזק סיבולת לב ריאה, לפתח גמישות, שיווי משקל וקואורדינציה? אנשים רבים ברחבי העולם יכולים להעיד בביטחון כי קרוספיט הוא ללא ספק הספורט המגוון והמקיף ביותר שתוכלו למצוא.

מהו קרוספיט?

 

קרוספיט הוא ענף ספורט משולב שכולל בתוכו מספר רב של פעולות גופניות. כאשר אתם עוסקים בקרוספיט אתם למעשה עוסקים בין היתר בהתעמלות אירובית, הרמת משקולות, ריצה, מתח ועוד הרבה מאוד פעולות גופניות שונות ומגוונות. הרעיון מאחורי ספורט זה הוא להגיע לכושר גופני אופטימלי. אך בעוד שכל ענף ספורט אחר מפתח אזור אחד בגוף ועובד על יכולת ספציפית אחת, הקרוספיט משלב הרבה תחומים ובעצם גורם למתאמן להיות חזק, גמיש, זריז ובעל סיבולת גבוהה, בעת ובעונה אחת. הפילוסופיה של קרוספיט היא לחזק את הגוף ולהגיע לרמה גבוהה בכל אחד מהאספקטים של הכושר הגופני תוך כדי חיקוי של פעולות יום יומיות כגון הרמת חפצים כבדים, הזזה של משקל כבד, הליכה, ריצה, קפיצה וכדומה.

איפה ניתן להתאמן בקרוספיט?

אימון קרוספיט אינו דורש חדר כושר מותאם וברוב חדרי הכושר תמצאו מכשירים הנדרשים לאימונים בשיטה זו. כיום תוכלו למצוא חדרי כושר ומכונים שמספקים את הציוד הדרוש ומספקים ללקוחותיהם מדריכי קרוספיט שיוכלו להתאים לכם אימון מסודר ולהכניס אתכם לכושר תוך זמן קצר ביותר.

למי מתאים לעסוק בספורט זה?

קרוספיט יכול להתאים לכל אחד. גם נשים מתעניינות בספורט זה ומשפרות את הכושר הגופני שלהן בשיטה זו. המדריכים של השיטה יוכלו להראות לכם את התנועות הנלמדות ולהתאים לכם אימון. מכיוון שמדובר באימונים אינטנסיביים למדי, מומלץ לא להתחיל מיד עם הקרוספיט אם אתם בתחילת דרככם לא בכושר בכלל, אלא להגיע לספור זה כאשר יש לכם יכולות פיזיקליות בסיסיות אותן תרצו לפתח. מי שתחיל עם קרוספיט, מגלה מהר מאוד את היתרונות הרבים שגלומים בספורט זה ואת ההשפעות המטיבות שלו על הגוף.

שתף כתבה זאת