רכיבה על אופניים


כאשר מדברים על רכיבה על אופניים, מתכוונים לשתי פעולות שונות בתכלית. האחת היא רכיבה על אופני שטח והשניה היא רכיבה על אופני כביש. מלבד ההבדל הברור בין תנאי השטח בטבע וכביש עירוני, גם האופניים בנויות בצורות שונות לחלוטין. בהמשך תוכלו ללמוד על שני סוגי הרכיבה ועל היתרונות הרבים שרכיבה על אופנייםל רכיבה על אופניים.

מה בין אופני שטח לאופני כביש?

  • אופני שטח – אופני שטח הם למעשה אופני הרים. הם אופניים כבדות וגדולות, המצוידים בזוג גלגלי משוננים מאסיביים שנועדו לנסיעה על שבילי עפר בתנאי השטח. לאופני הרים יש מושב שמאפשר ישיבה זקופה יחסית, בלמים חזקים וכמובן הילוכים על מנת לעלות על גבעות ולנסוע במישורים ובעליות בקלות יחסית. אם אתם נהנים מפעילויות שטח כמו רכיבה על אופניים, אופני הרים הם כלי שימושי ומהנה במיוחד למטרה זו. חשוב לציין כי אופני הרים בהחלט יכולים לשמש את הרוכבים גם בתוך העיר.
  • אופני כביש – בשונה מאופני השטח, רכיבה על אופני כביש מיועד במיוחד לכבישים סלולים. מדובר באופניים קלות מאוד ודקיקות במבנה, עלי גלגלים דקים וחלקים שיוצרים את מלוא החיכוך עם שביל סלול. בעזרת אופני כביש תוכלו לנסוע מרחקים גדולים ולהגיע למקומות במהירות הגבוהה ביותר.

למה כדאי לרכב על אופניים?

לא משנה אם אתם מעדיפים אופני הרים או אופני כביש, לכל סוג של רכיבה על אופניים יש יתרונות רבים. ראשית כל מדובר בפעילות גופנית מאתגרת שעוזרת לשרוף קלוריות בהנאה גדולה ובקלות יחסית. תוכלו לוותר על ההליכון בחדר הכושר ולצאת לרכיבה מהנה בעיר או בפארק הקרוב. שנית, רכיבה תדירה על אופניים עוזרת לבנות שרירים ולחזק את הגוף. אם אתם רוצים להישאר בכושר טוב, תרבו ברכיבה על האופניים. בנוסף, אופניים, בשונה מכלי תחבורה אחרים הם דרך חסכונית מאוד ומיטיבה עם הסביבה. הם אינם מונעים על ידי דלק ואינם פולטים חומרים רעילים. בנוסף לכל, מדובר בפעילות מהנה מאוד ותחביב שאפשר לפתח בעיר וגם מחוץ לעיר. ניתן לרכב על אופניים עם חברים או בצורה עצמאית, לרכב בשביל להגיע ליעד כלשהו או פשוט לרכב בשביל החוויה וההנאה שבדבר.