אומניות לחימה


אמנויות לחימה הן ענף ספורט עשיר ומגוון. אנשים רבים ברחבי העולם עוסקים באמנות לחימה זו או אחרת ונהנים מיתרונות רבים כמו פיתוח שרירים בגוף, שיפור הזריזות והקואורדינציה, רפלקסים טובים יותר, הורדת משקל עודף, שיפור בטחון עצמי וכמובן מצב רוח טוב. לפניכם כמה אמנויות לחימה פופולאריות במיוחד שתוכלו להכיר ואולי אפילו לבחור אחת שמדברת אליכם ולהתאמן בה.

תחומי אומנויות לחימה שונות

 

  • הישרדות – הישרדות הידועה גם בשם דניס הישרדות זאת אמנות לחימה חדשה יחסית שמהווה למעשה שילוב של כמה אמנויות לחימה יחדיו שכוללות קונג פו, ג'ודו, קראטה ועוד. ההישרדות היא היישום של אמנויות הלחימה הרבות להגנה עצמית והתמודדות עם מצבים מסוכנים בחיי היום יום.

 

  • קרב מגע – קרב מגע זאת אמנות לחימה המפואומניות לחימהרסמת בעולם כולו ומקורה בצבא של ישראל. בשונה מאמנויות לחימה אחרות, קרב מגע נועד להתמודד עם תקיפות ברחוב ומצבים מסוכנים בחיי היום יום. מסיבה זאת קרב מגע נלמד כשיטה לא רק לחרויות אלא כאמנות לחימה להגנה עצמית.

 

  • איגרוף תאילנדי – האיגרוף התאילנדי כשמו כן הוא מגיע מתאילנד. מבובר באמנות לחימה עתיקה מאוד. למרות שהספורט נקרא אגרוף, המתחרים יכולים להשתמש בכל טכניקה ובכל חלק מגופם שיבחרו, לרבות בעיטות ומרפקים. כיום גם בישראל ניתן ללמוד את האגרוף התאילנדי ולהשתתף בתחרויות.

 

  • קראטה – קראטה זאת אומנות לחימה מפורסמת ביותר ומקורה ביפן. למעשה קראטה היא אוסף של כמה אמנויות לחימה שונות ששולבו יחדיו. בקראטה יש שימוש בבעיטות וגם באגרופים, בהפלות היריב ובעמידות מוצא קבועות. הרמות באמנות הקראטה מסומנות על ידי חגורות, כאשר חגורה שחורה נחשבת לרמה גבוהה.

 

  • ג'ודו – ג'ודו זאת אומנות לחימה שמגיעה אלינו מיפן העתיקה. הסמוראים היפנים נהגו להתאמן באמנות לחימה זו ולנצח את יריביהם בעזרת שיטות הלחימה של הג'ודו. בשונה מאמנויות לחימה שמבוססות על הנחתת מכות על היריב, בג'ודו יש שאיפה להפיל את היריב מרגליו. הלחימה בג'ודו מתבצעת בעמידה כאשר כל מתחרה מנסה להפיל את יריבו ארצה ולאחר מכן קרב על הקרקע, כאשר כל אחד מנסה לחנוק את היריב או להצמיד אותו לקרקע לזמן קצוב שיכריע את נצחונו בקרב.