סובלים מכאבי גב? הכתבה הזו בשבילכם

כאבי גב הם אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לפנייה לרופא המשפחה, כאשר למעלה מ-80% מהאוכלוסייה צפויה לסבול מכאבי גב בשלב זה או אחר של חייה – בעיקר מכאבי גב תחתון או עליון. בשל שכיחות התופעה, יש אנשים שמתייחסים לכאבי הגב כמעין גזירת גורל, ואינם יודעים מה אפשר לעשות כדי להתמודד עם הבעיה. המאמר הבא מציע קצת חדשות טובות, ומראה שיש לא מעט דרכים להקל על כאבי הגב.

הסיבות לכאבי גב

עוד לפני שמבינים איך לטפל בכאבי גב, חשוב לראות ממה הם נגרמים. הבעיה היא שיש מגוון רחב של סיבות שעלולות להביא לכאבי גב. זה מתחיל עם יציבה שגויה או עם ישיבה שאינה נכונה לגב, שמביאות לנזק מצטבר לגב ולכאבים שרק מתגברים עם הזמן. כך גם ישיבה ארוכה מדי ללא תנועה, הרמה של פריטים בצורה שאינה בריאה לגוף ועוד. היעדר פעילות גופנית, הזדקנות, דלקות בגב, חולשה של שרירי הבטן, עצירויות, לחצים, דלקות מפרקים, משקל עודף והריון הם חלק מגורמי הסיכון.

מכאן נובע שחשוב לאבחן את הבעיה ולנסות למצוא את הגורמים לה. תיקון של הבעיה הראשונית עשוי להביא להקלה בכאבים, ולכן מומלץ בכל מקרה לקבל הנחיות להתנהלות נכונה. אלא שהנחיות אלה, חשובות ככל שיהיו, לא תמיד יספיקו.

מגוון רחב של אפשרויות טיפול

בכאבי גב ניתן לטפל בדרכים שונות, כאשר כיום הנטייה היא לעשות זאת בצורה טבעית ככל האפשר. הרפואה האלטרנטיבית משחקת כאן תפקיד, עם טיפולים דוגמת דיקור סיני שעשויים להביא להקלה משמעותית בכאבים. אפשר להניח על גבי המקום הבעייתים קומפרסים חמים, כריות חימום ועוד – אלה יעילים במיוחד כאשר מקור הבעיה הוא בשרירים. עיסויים או פולסים חשמליים עשויים אף הם להקל את התסמינים בצורה דרסטית.

במקרים מורכבים יחסית ניתן טיפול תרופתי, אם כי התרופות בעיקר משככות כאבים ופחות מטפלות בשורש הבעיה. טיפולים אחרים הם טיפולי פיזיותרפיה, ניתוחים וכן הלאה. יש אביזרים אורתופדיים שאפשר להכניס לתמונה, דוגמת חגורת גב, כיסא אורתופדי או מזרן.

הכירו: השיטה של מיטל שרים

אם אתם מחפשים טיפול מוכח בכאבי גב, השיטה של מיטל שרים עשויה להתאים לכם. השיטה פותחה על ידה במטרה לספק פתרון יעיל ומהיר יחסית לכאבי גב, והיא מבוססת על מספר שלבים: הראשון שבהם הוא אבחון ותשאול לגבי המצב הבריאותי, הרגלי התזונה ועוד. לאחר מכן נערכות בדיקות ומדידות של חילוף החומרים, של המשקל והגובה, של אחוזי השומן, של הדם וכן הלאה. בהמשך לכך ייבחן גם סדר היום, במטרה לשפר אותו כמה שאפשר.

עקב העובדה שחלק משמעותי מהטיפול בכאבי גב מבוסס על תזונה, נבנה תפריט המותאם אישית למטופל, לבעיות ממנו הוא סובל ולהעדפות שלו.

שתף כתבה זאת