ביטוחים ספורטיביים

כל מאמן אשר עוסק באחד מסוגי הספורט, חייב להיות מכוסה על ידי ביטוח ספורטיבי, מפני כל צרה שלא תבוא. בשנים האחרונות ישנה מודעות רבה בקרב האוכלוסייה בישראל בכל הקשור לאורח חיים ספורטיבי ולכן על כל מאמן להיות מכוסה מפני נזק כלשהו.

כיסוי ביטוחי – שקט באימונים

ניקח לדוגמה מאמן אשר מאמן קבוצה באימוני ריצה או אופניים. כל פעילות ספורטיבית דורשת מאמץ פיזי מסוים. יש תחומי ספורט אשר דורשים מאמץ רב יותר ולכן יש סיכוי גבוה להיפצע בזמן הפעילות. מנגד יש תחומי ספורט שאינם דורשים מאמץ רב ולכן הסיכוי להיפצע בפעילות כזאת הוא נמוך יותר. כאשר מתאמן נפצע בזמן הפעילות הספורטיבית, זה משליך על מספר פרמטרים: פרמטר ראשון הוא הפרמטר הכספי. בגלל הפציעה, אותו מתאמן אינו עובד ולכן מישהו צריך לשלם לו על ימי העבודה אותם הוא מפסיד. ישנו את הפרמטר של המאמן. לרוב המאמנים הם אינם בעלי כיס אמיד מאוד וכל תביעה שדורשת מהם תשלום כסף, יכולה להרוס להם את קריירת האימון.

מאמן מכוסה – מאמן בטוח

כאשר מאמן מכוסה מאחד הביטוחים הספורטיביים הקיימים בשוק הביטוח בישראל, המאמן יודע שהוא מוגן מכל תביעה שתוגש נגדו, עקב פציעה של אחד המתאמנים שלו. ללא ביטוח מתאים, מאמן יכול לשלם המון כספי פיצויים ואף תישלל ממנו תעודת האימון. חברות ביטוח רבות מספקות פוליסות ביטוחים ספורטיביים, בדיוק לאותם מאמנים אשר פועלים בדרך עצמאית ולא תחת גוף גדול מעליהם. כל תביעה המוגשת עקב פציעת פעילות ספורטיבית, יכולה להגיע לסכומים גבוהים מאוד ומאמנים רבים לא מצליחים לעמוד בתשלומים האלו.

לעבוד בביטחון

כדי שמאמן יעבוד בצורה הטובה ביותר, הוא חייב לדעת שהוא מכוסה מפני נזקים שעלולים להיגרם למתאמנים. מאמן שכל הזמן יחשוב מה יקרה אם מישהו פצע, בסופו של דבר יפסיד את קהל המתאמנים שלו.. המתאמנים מצד שני, רוצים להיות בטוחים שבמידה וקורה משהו, יהיה מי שישלם להם על ימי העבודה שהם יפסידו עקב הפציעה. בגלל המגוון הרחב של פציעות אפשריות בפעילות ספורטיבית, כדי לכל מאמן להיות מכוסה על ידי אחד מאותם ביטוחים ספורטיביים שחברות הביטוח מספקות.

שתף כתבה זאת