רכיבת אופני שטח

רכיבת אופני שטח היא לא רק ספורט מועיל מאוד אלא גם ספורט מהנה ביותר. מיליוני רוכבים בארץ ובעולם בוחרים דווקא ברכיבת שטח כפעילות הגופנית האהובה עליהם ביותר, אותה הם מקפידים לעשות כל שבוע. כל מה שאתם צריכים בשביל ספורט זה הוא זוג אופני הרים ומסלול יפה בטבע. מלבד רכיבת שטח חובבנית, ישנם תחרויות של רכיבת אופני שטח ומועדוני רכיבה מקצועיים רבים בכל רחבי הארץ.

מהי רכיבת אופני שטח

רכיבת אופני שטח כוללת רכיבה בשבילים לא סלולים, עליות וירידות תלולות, קפיצה מעל בורות ורכיבה מאתגרת על סוגים שונים של משטחים סלעיים, חוליים, הרריים וכדומה. בעצם כל אחד יכול לשלב פעילות גופנית אינטנסיבית עם טיול בחיק הטבע בעזרת רכיבה על אופני הרים בשטח.

יתרונות של רכיבת אופני שטח

רכיבה טובה ללב – רכיבה על אופני שטח גורמת לאדם להזיע ולקצב הלב שלו לעלות. פעילות אינטנסיבית שכזאת מומלצת לפחות פעם בשבוע, היא מפתחת סיבולת לב ריאה ובכך עוזרת לשמור על בריאות הלב.

רכיבה טובה למפרקים – במהלך הרכיבה אתם מפעילים מפרקים רבים בידיים ובעיקר ברגליים. פעילות זאת טובה מאוד למפרקים, בייחוד אצל אנשים שמרבים לשבת שעות ארוכות מול המחשב בעבודתם ונמצאים בסיכון גבוה לבעיות מפרקים.

רכיבה מפתחת שרירים – המאמץ שהרוכב מפעיל על שריריו במהלך הרכיבה על אופני שטח, מחזק מאוד את כל השרירים בגוף, מפתח אותם ומכניס את הרוכב לכושר מצוין.

רכיבה מורידה מתחים – פעילות גופנית מאומצת כמו הרכיבה, בתוספת של אוויר צח בטבע, עוזרים להוריד את רמת המתחים של חיי היום יום ולאפשר לאדם לנוח מנטאלית תוך כדי פעילות גופנית. הורדת המתח טובה לא רק לתחושתו של האדם אלא גם לבריאותו.

רכיבה בטבע – רכיבת שטח זו הזדמנות נהדרת לעזוב את חדרי הכושר ולצאת להתאמן תחת כיפת השמיים. ההנאה מרכיבת שטח כה גדולה, כך שלא פלא שיותר ויותר אנשים בוחרים בסוג ספורט זה והוא הפך עם השנים לאחד מענפי הספורט הפופולאריים ביותר בארץ.

שתף כתבה זאת