קייט סארפינג

קייט סארפינג הוא ספורט ימי שידוע גם בשם גלישת עפיפונים. למה עפיפונים? מכיוון שמדובר בגלישה על גלשן תוך כדי ניצול האנרגיה של הרוח על ידי עפיפון מותאם. כל מי שאוהב לגלוש על גבי הגלים בים, בוודאי ייהנה גם מהמהירות והעוצמה שמוסיפה הרוח לגלישה.

מהו הקייט סארפינג ואיך הוא מתבצע?

קייט סרפינג היא גלישה על ידי גלשן גלים מותאם, תוך כדי החזקה של מצנח מיוחד, הקרוי גם עפיפון. בספורט זה יש ניצול מרבי של אנרגיית הרוח שמנותבת על ידי המצנח. ההיגוי של המצנח מתבצע על ידי טרפז המחובר לחוטי המצנח ובעזרתו הגולש יכול לשלוט על הכיוון שלו ולתפוס את המשבים העיתוי הנכון. הגלישה היא גלישה מהירה מאוד ומלווה בקפוצות גלשן שמרימות את הגולש באוויר מעל המים.

כל מה שרציתם לדעת על ציוד לקייט סארפנג

ציוד של קייט סרפינג כולל גלשן גלים מיוחד שמותאם במיוחד לגודלו ומשקלו של הגולש ומצנח עם חוטים שתפקידו לתפוס את האוויר ולהרים את הגולש מעל המים. החוטים מחוברים לטרפז מיוחד, זהו ההגה שבעזרתו הגולש יכול לשלוט על המצנח ועל הכיוון שלו בתפיסת משבי הרוח. ניתן לרכוש את הציוד בחנויות של ספורט אתגרי. מדובר בציוד לא זול ורק המצנח עולה בממוצע חמשת אלפים שקלים. ניתן למצוא גלשנים, מצנחים וציוד נלווה נוסף גם ביד שניה או להשכיר ציוד מוכן ממועדוני הגלישה עצמם.

איפה ניתן ללמוד קייט סארפינג

מכיוון שמדובר בספורט ימי, למידתו מתבצעת על גבי הים. תוכלו ללמוד קייט סארפינג בבתי ספר שונים בארץ שעוסקים בלימוד ספורט ימי. בתי הספר הללו ממוקמים בערים שונות השוכנות על מישור החוף, לרגלי הים התיכון, באילת מול חופי ים סוף וכמובן בכינרת. תוכלו לבחור בית ספר לגלישה שיוכל להקנות לכם את המיומנויות הדרושות על מנת לעסוק בספורט זה בצורה מיומנת ובטיחותית.

תחרויות קייט סארפינג

הקייט סרפינג הפך לנפוץ מאוד בארץ ואנשים רבים מכל הגילאים ומשני המינים עוסקים בו כתחביב וכספורט מועדף. כמו כן, מתקיימות תחרויות קייט סארפינג רבות לכל הגילאים ולכל הרמות.

שתף כתבה זאת