צניחה חופשית

צניחה חופשית הפכה לפופולארית מאוד בארץ ובכל העולם. אנשים רבים צונחים על מנת לחוות חוויה ייחודית זו לפחות פעם בחייהם ואילו עבור אחרים, זהו ספורט אתגרי לכל דבר שאפשר לתרגל, להשתפר בו ואפילו להתחרות בתחרויות. אנשים רבים חושבים שצניחה חופשית היא מסוכנת מאוד, אך למעשה מדובר בספורט בטיחותי המתבצע במקצועיות רבה בארץ ובדרגת בטיחות מרבית. ישנה סברה כי צניחה עולה כסף רב, אך למעשה צניחה חופשית עם מדריך עולה כיום בין אלף לאלפיים שקל, תלוי בגובה שממנו קוצפים. אם אתם מעוניינים בצניחה חופשית, לפניכם מידע נוסף לגבי סוגי הקפיצות ורישיונות הנדרשים לצניחה חופשית.

סוגים שונים של צניחה חופשית

צניחה עם מדריך – על מנת לצנוח צניחה חופשית, צריך לקבל תעודה שמתירה לאדם לצנוח לבדו. מי שאין ברשותו תעודה, יכול לצנוח אך ורק ביחד עם מדריך מנוסה ומקצועי שיבטיח צניחה נכונה, בטיחותית ומהנה.צניחה חופשית

צניחת סולו – צניחה סולו מיועדת לצנחנים מקצועיים. במהלך צניחה זו הצנחן קופץ צניחה חופשים ומבצע תעלולים אקרובאטיים באוויר. צנחן נוסף מצטרף אליו ומצלם אותו באוויר תוך כדי צניחתו. בענף זה מתקיימות תחרויות בין הצנחנים שמבוססות על שליטה בגוף בזמן הצניחה וביצוע תרגילים ברמות קושי שונות.

צניחה קבוצתית – גם צניחה קבוצתית היא צניחה מקצועית וגם היא שייכת לענף הספורט האתגרי של הצניחה החופשית. כאשר קבוצת צנחנים צונחים ביחד, מטרתם להרכיב צורות גאומטריות מעניינות תוך כדי הדקות של הנפילה החופשית

מהו רישיון הצניחה החופשית וכיצד ניתן לקבל אותו?

על פי תקנות של האיגוד הישראלים לצניחה חופשית, כל צונח שרוצה לצנוח לבדו חייב לקבל רישיון. ישנם כמה סוגים של רישיונות הניתנים על פי סוג ההכשרה אותה עבר הצנחן ומספר הצניחות שביצע. לדוגמא: רישיון מסוג A ניתן לאדם שעבר הדרכה בסיסית וביצע 25 צניחות. רישיון B מקבלים אחרי 150 צניחות וביצוע תרגילים מורכבים יותר. אחריו יש רישיון C המותנה ב200 צניחות חופשיות ושליטה גבוהה יותר במצנח. רישיוןD הוא הרישיון המתקדם ביותר ומי שמשלים 1000 צניחות ואת כל המטלות הנדרשות לקבלת הרישיון, יכול להתחיל ללמוד הדרכה ולהדריך צנחנים צעירים.

שתף כתבה זאת