פעילות ספורטיבית לאחר ניתוחים פלסטיים

אנשים רבים רוצים בשלב כלשהו בחייהם לשנות דבר מה בגופם, בין אם זה ניתוח אף, הגדלת חזה, ניתוח עפעפיים, מתיחת בטן וכ"ו…. לרוב ניתוחים אלו יצריכו החלמה זריזה שממנה תוכלו לחזור לשגרה מהר יחסית, אך אם אתם אנשים העוסקים בפעילות גופנית קבועה יש עליכם מגבלות לא קטנות, לפעמים אפילו לתקופה מאד ממושכת וארוכה.

במאמר זה נדון על מרב המגבלות ועל הניתוחים שמצריכים משנה זהירות גדול יותר מסוגים ספציפיים של ספורט. חשוב להתייחס לתהליך החלמה זה באופן רציני ביותר מכיוון ולא רק תוצאות הניתוח הן אלו שעלולות להיפגע כתוצאה מהפעילות גופנית שתבצעו אלא גם בריאותכם תעמוד בסכנה. הקרדיט למאמר שייך לאתר אסתטיק נט העוסק בניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים: http://www.estheticnet.org.il

ניתוחים פלסטיים שיש לנקוט אחריהם במשנה זהירות עם הפעילות הגופנית

  • ניתוח אף- ניתוח אף הוא הליך בו למעשה הרופא מפסל את האף שלכם מחדש, בכדי לעשות זאת הוא נאלץ להסיר סחוס ועצם מאפכם בכדי לגרום לו להיות משוחרר ובכך לקבע אותו בצורתו החדשה ולחכות בסובלנות שהסחוס והעצמות יתאחו בקיבוע הנוכחי, לאחר ההחלמה הראשונית מניתוח אף האף ימשיך להיות רגיש למכות במשך שנה לפחות, בתקופה זו מומלץ לנקוט במשנה זהירות עם הפעילות הגופנית, להשתדל להימנע ממכות ישירות ( כל מקצועות ההתאבקות ומשחקי הכדור בעייתיים במיוחד ) לאף וזאת מכיוון כי תהליך ההתאחות עדיין לא הסתיים בשלמותו והאזור עוד יחסית חלש ככה שכל מכה עלולה לגרום לנזק אסתטי ורפואי באף. מלבד זאת בחודשיים עד שלושה הראשונים מומלץ בכלל להימנע מקפיצות וטלטולים ולחזור לפעילות מלאה אך ורק בהוראות הרופא שלכם.
  • הגדלת חזה- לאחר ניתוח הגדלת חזה חשוב מאד להימנע מקפיצות מיותרות וטלטולים חזקים ככה שמרבית הפעילויות הגופניות לא מתאפשרות, על מצב זה יש בדרך כלל להקפיד בתקופה של חודשיים שלושה, בכל מקרה את תקופת המנוחה והימנעות מפעילות גופנית כלשהי יקבע הרופא שלכם על סמך הבדיקות שיבצע. חשוב עד מאד להקפיד הוראותיו בצורה קפדנית ולא לקחת סיכונים שעלולים לגרום לכם לנזק אסתטי ורפואי.
  • מתיחת בטן- ניתוח מתיחת בטן בדרך כלל גובה מכם זמן החלמה ארוך זאת מכיוון כי במהלך ניתוח זה המנתח מבצע חתכים ארוכים יחסית, מפריד את שכבת העור ממסת השרירים ומקצר את השרירים על ידי קשירתם. לאחר ניתוח שכזה יהיה עליכם לנקוט משנה זהירות ולנוח תקופה ארוכה יחסית מפעילות גופנית, החזרה לשגרה לאחר ניתוח שכזה תהיה אך ורק על פי שיקולו של הרופא וזאת על סמך בדיקות שהוא יבצע בכם.
  • מתיחת פנים- ניתוח זה מצריך חתכים ומתיחה רצינית של העור, ההימנעות מפעילות גופנית היא חשובה בכדי לא ליצור מצב שהתפרים נפתחים והמתיחה נהרסת באופן מסוכן.

שתף כתבה זאת