פיתוח גוף


פיתוח גוף זהו ענף ספורט שמאפשר לגברים וגם לנשים לפתח את השרירים שבגופם ולעצב את הגוף בצורה חדשה, יפה ומרשימה יותר. כיום, אנשים רבים הולכים לחדר כושר בקביעות ועובדים על שריר זה או אחר, מתאמנים בעזרת מכשירים שונים, מזיעים הרבה אך אינם מגיעים לתוצאות הרצויות. על מנת לעסוק בפיתוח גוף לא מספיק להירשם לחדר כושר, חשוב לעבוד בצורה נכונה ובליווי של תזונה נכונה. לפניכם כמה טיפים לפיתוח גוף.

טיפים למפתחי גוף מתחיליםפיתוח גוף

לבנות תכנית אימונים – מפתחי גוף מקצועיים בונים להם תכנית אימונים קבועה ויש לכך סיבה טובה. בשיטה זו הם יוכלו להתאמן בצורה קבועה ושיטתית, לקבוע מטרות ספציפיות ולהתקדם אל עבר היעדים שלהם. אם אתם מתחילים פיתוח גוף, מומלץ מאוד לקבל הדרכה ממפתח גוף ותיק ולבנות יחד איתו תכנית אימונים לא קלה מדי מצד אחד ולא מאומצת מדי מצד שני.

להקפיד על תזונה – לצד חדר כושר והרמת משקולות, פיתוח גוף צריך להיות מלווה בתזונה נכונה. מכיוון שבניית שרירים דורשת חלבון רב, חשוב לספק לגוף חלבונים וחומצות אמינו נחוצות לבניית שריר.

לא להתאמן כל יום – חשוב מאוד לא להתאמן כל יום. למרות היוזמה הרבה והנכונות לאימונים קשים, חשוב לתת לגוף לנוח ולהבריא. במהלך האימון השרירים והרקמות נמתחים ונקרעים ולכן על מנת למנוע דלקות ופציעות, חשוב לתת לגוף להחלים עד האימון הבא.

לעבוד על כל קבוצות השרירים באימון – פיתוח גוף הוא אימון של כל שרירי הגוף. אין טעם לעבוד על הידיים במשך שבוע ולזנוח את אזור הידיים על מנת לעבוד על שרירי הבטן בשבוע הבא. האימון צריך לכלול את כל קבוצות השרירים ביחד ולאפשר לכם לפתח שרירים בכל הגוף בבת אחת.

אמצעי זהירות – הדבר החשוב ביותר שיש לזכור בתחום של פיתוח גוף הוא הבטיחות. כאשר האדם מרים משקל רב מאוד חשוב לעשות זאת בצורה נכונה על מנת למנוע פציעות חמורות. לפני שאתם עוסקים בתרגיל חדש או מרימים משקולת כבדה במיוחד, הקפידו כי יש לצדכם מדריך מנוסה שיוכל להראות לכם איך להתאמן בצורה בטיחותית.