ספורט אתגרי


ישנם הרבה ענפים שונים ומגוונים של ספורט אתגרי. הדבר המשותף לכל סוגי הספורט הללו הוא האדרנלין. כל ספורט אתגרי שקשור לגובה רב, מהירות גבוהה, סכנה כלשהי ועמידה אל מול איתני הטבע, גורם להפרשה של אדרנלין ולתחושה ממכרת של התרגשות עזה. לפניכם כמה סוגים פופולאריים במיוחד של ספורט אתגרי

ענפים שונים של ספורט אתגרי

גלישת גלים – גלישת גלים היא ספורט אתגרי נפוץ ואהוב במיוחד בארץ ובחו"ל. הגולשים נעזרים בגלשן וגולשים על גבי גלים שנשברים. מדובר בספורט לא פשוט ואפילו בעל סיכון מסוים. הגלישה נפוצה במיוחד בארץ במי הים התיכון. קיימים חופים מיוחדים המשמשים את הספורטאים והגולשים החובבנים לתפיסת גלים מאתגרת ומהנה.
מוטוקרוס –  המוטוקרוס הוא ספורט אתגרי לרכב דו גלגלי שהתחיל לצבור פופולאריות גדולה גם בישראל. עם הפיכתו של ספורט המוטוקרוס לחוקי גם בישראל, הוא התחיל לפרוח ולמשוך אנשים רבים. מודבר על אופנוע שטח שנוסע בתנאי שטח קשים במסלול מסוים, במהירות גבוהה מאוד ותוך כדי שילוב טריקים מורכבים כגון קפיצה על רמפה וכדומה.
צניחה חופשית – בעת הצניחה החופשית האדם מצויד במצנח קופץ ממטוס המטיס אותו וצונח בצניחה חופשית. בשלב מסוים המצנח נפתח והצנחן מגיע בשלום לקרקע. הצניחה היא חוויה בלתי נשכחת, מהנה ומקפיצה את רמות האדרנלין בצורה כזאת שהופכת את הצניחה החופשית לאחד מענפי הספורט המוכרים והמועדפים ביותר על אוהבי הריגושים.
טיפוס הרים – ענף נוסף שנחשב לספורט אתגרי הוא טיפוס על הרים. את הטיפוס ניתן לחלק על פי דרגות קושי שונות, הרים שונים ותנאי שטח שונים. ספורט זה מחייב מיומנות גבוהה וכוח פיזי רב מכיוון שמדובר בניסיונו של האדם לגבור על איתני הטבע ולהגיע לפסגות של ההרים הגבוהים ביותר.
אופני שטח – רכיבה על אופני שטח, גם היא שייכת לענפי הספורט האתגרי. מדובר ברכיבה מהירה בתנאי שטח קשים, עליות וירידות, דרכי אפר וביצוע פעלולים שונים כמו קפיצות, החלקות וכדומה. אנשים שאוהבים ריגושים ונהנים לרכב על אופניים, יכולים לשלב את שתי האהבות שלהם על ידי רכיבה אתגרית על אופני שטח.