טיפים חשובים לבחירת נעלי ריצה

אתם יוצאים החוצה, שמים אוזניות באוזניים, מדליקים את המוזיקה האהובה עליכם ומתחילים לרוץ. הפעילות הספורטיבית הזו הפכה לפופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות בזכות המודעות ההולכת וגוברת לבריאות הגוף והחלק החשוב שספורט משחק בה.

כיום, אנשים רבים בוחרים בריצה כאימון גוף כולל המפעיל את כל האיברים ומגביר את קצב הלב – בדיוק מה שצריך כדי לשמור על בריאות תקינה. על מנת להשיג את המיטב מאימוני ריצה ולא לסבול מפציעות שונות שעלולות להיגרם בגלל הפעילות הזו, חשוב לנעול נעלי ריצה מתאימות לפני שיוצאים לדרך.

טיפים לבחירת נעלי ריצה – מה חשוב לדעת?

בדיוק כפי שאתם בוחרים בגדים למטרות שונות, כך אתם צריכים לבחור נעליים לפעילות הספורטיבית שאתם מבצעים. כיום יש מגוון גדול של נעלי ריצה שאתם יכולים לבחור ביניהן, ולהתאים אותן לסוג הריצה ולמקום בו אתם רצים:

  1. צורת כף הרגל – כאשר אתם בוחרים נעלי ריצה, חשוב שתבחרו כאלו שיתאימו לסוג כף הרגל שלכם. הכוונה היא בעיקר לגובה הקשת של כף רגלכם ולקימורים שלה. אם כף הרגל שלכם קמורה יחסית, תצטרכו נעל שונה לעומת כף רגל בעלת קשת נמוכה. לעתים, יידרשו גם מדרסים מותאמים אישית, כמו במקרים של פלטפוס.

 

  1. סוג המשטח – ישנם אנשים שרצים על מדרכות ויש כאלו שמעדיפים ריצה בחוף לאור השקיעה. נעלי הריצה בשני המקרים יהיו שונות, שכן כף הרגל סופגת מהלומות חזקות יותר על מדרכת בטון, ולכן זקוקה לנעל ריצה בעלת בולמי זעזועים חזקים. בחוף, לעומת זאת, יש חול רך ואין צורך בבולמי זעזועים חזקים במיוחד.

 

  1. סוג הריצה – כאשר מדברים על ריצה, לא מתכוונים רק לזו שעושים בחוץ, אלא גם לריצות במכוני כושר. אם אתם נוהגים לבצע ריצות אימון בחדר הכושר או במקום אחר, תצטרכו נעל בעלת תמיכה מינימאלית וכזו שהיא קלת משקל. בריצות שטח ארוכות, לעומת זאת, דרושה נעל כבדה וחזקה יחסית על מנת שתהיה לכם תמיכה מספקת בכף הרגל.

יש כיום נעלי ריצה זולות שניתן למצוא במקומות שונים, אך אסור לכם לתת לתווית המחיר הנמוכה להטעות אתכם. הנעליים הללו לא יספקו את התמיכה הראויה לכפות רגליכם, מה שעלול להוביל לפציעות בהמשך הדרך.

כאשר אתם מתלבטים בין נעלי ספורט, בחירה בנעלי אדידס תהיה אפשרות מומלצת במיוחד. המומחים בחברה דואגים במשך שנים שנעלי הריצה יהיו הטובות והמקצועיות ביותר, כך שתוכלו ליהנות מריצה בכל צורה שהיא ובהתאם לסוג המועדף שלכם. באדידס דואגים לכל פרט קטן, כך שתוכלו להיות בטוחים שכפות הרגליים שלכם נמצאות בידיים טובות.

שתף כתבה זאת