זומבה

זומבה זו התעמלות כושר שכבשה את העולם בסערה. מדובר בהתעמלות הפופולארי ביותר וכמובן גם המהנה ביותר שידועה כיום. מיליוני אנשים ברחבי העולם גילו את הזומבה ומצאו כי דווקא שיטה זו מאפשרת להם להיכנס לכושר, לשרוף קלוריות, להזיע וליהנות מכל הלב. לפניכם כל מה שרציתם לדעת על זומבה ואיך היא מתבצעת וכמובן על היתרונות הבריאותיים של ספורט זה.

מהי זומבה ואיך היא מתבצעת?

זומבה היא התעמלות כושר שמשולבת עם ריקודים וכוראוגרפיה מכל מיני סגנונות שונים. הזומבה נעשית לצלילי מוזיקה ומשלבת צעדי ריקודים שהופכים את האימון למסיבה מהנה. ישנם שיעורי זומבה שמותאמים במיוחד לילדים ולמבוגרים, שיעורי זומבה במים ועוד סוגים שונים של זומבה.

קבוצה של מתאמנים עוקבים אחרי מנחה הזומבה שמדגים את הצעדים של הריקוד ומבצעים את הצעדים לצלילי המוזיקה. כל אימון נמשך קרוב לשעה ובשעה זו המתאמנים מזיזים כל שריר אפשרי בגופן ומזיעים הרבה. שיעורי זומבה מועברים בחוגי זומבה במועדוני הכושר השונים כאשר בכל שיעור זומבה יש משתתפים רבים שמתאמנים יחד.

היתרונות הבריאותיים של זומבה

ירידה במשקל – זוהי פעילות גופנית אינטנסיבית שעוזרת לרדת במשקל במהירות ובקלות. תוך כדי ריקוד מהנה בשיעור הזומבה, כל משתתף שורף בממוצע בין 600 עד 1000 קלוריות וכך הוא יכול לרדת במשקל ולחטב את גופו בצורה יעילה מאוד ומהירה מאוד.

חיזוק הגוף – הזומבה מפעילה שרירים רבים, שרירי ידיים, רגליים, שרירי עכוז וגם את שרירי הליבה. תוכלו לחזק את כל השרירים בגוף תוך כדי ריקוד מהנה של הזומבה, בכלל בלי לשים לב למאמץ שלכם.

זומבה נגד לחץ – מלבד האלמנט הגופני והכניסה לכושר גופני טוב, זומבה זו דרך טובה להיפטר מלחץ מיותר. לחץ ידוע כגורם לכל התחלואות האפשריות ואילו פעילות גופנית מואצת כמו זומבה עוזרת בשחרור אנדורפינים והקלה על לחצים נפשיים וגופניים.

מצב רוח – הקצב המהיר של הזומבה, הפעילות הגופנית האינטנסיבית, המוזיקה וחברת האנשים, הופכים את הזומבה למהנה מאוד ומשפרת מצב רוח. אנשים שסובלים ממצבי רוח ירודים, ישימו לב כיצד שיעור אחד או שניים בשבוע משפרים את מצב רוחם ומטעינים אותם באנרגיות חיוביות לכל השבוע.

שתף כתבה זאת