גלישה

גלישה היא חלק גדול מעולם הספורט שנקרא ספורט ימי. מדובר בספורט שיש בו רמה מסוימת של סיכון וקושי פיזי. כיום, אנשים רבים נמשכים לסוג זה של ספורט למרות ואפילו בגלל הקושי והסכנה הטמונים בו. ישנם אנשים שמונעים על ידי האתגר שהגלישה מציבה בפניהם, אחרים נהנים מתחושת ההתרגשות והאדרנלין שמופרש במהלך הגלישה. דבר אחד בטוח, עולם הגלישה לא משאיר אף אחד אדיש. רבים מאלו שמתנסים בגלישה, מאמצים תחביב מרתק זה והופכים לחובבני ם נלהבים ואפילו מקצוענים בתחום.

תחומי גלישה

את הגלישה ניתן חלק לכמה תחומים שונים:

 

  • גלישת גלים – גלישת גלים היא הענף הוותיק והמוכר ביותר בין כל סוגי הגלישות. הגולש תופס גלים שנשברים בקרבת החוף וגולש על צידו הפנימי של כל גל בעזרת הגלשן שלו.

 

  • גלישת רוח – גלישת רוח היא ענף של גלישה שמתבצע בעזרת גלשן מפרש מיוחד. למעשה מדובר בשילוב שבין גלישת גלים ושיט מפרשים. האתגר של הגולש הוא לנווט את הגלשן על ידי טכניקה נכונה ושליטה בכיווני הרוח וכיוון המפרש כך שיגיע לנקודת הגמר ראשון. ישנם גולשים חובבנים וגולשים שאוהבים גלישה חופשית וכמובן כמו בכף ענף ספורט ישנם מקצוענים ותחרויות גלישת רוח שנערכות במדינות שונות לרבות ישראל.

 

  • גלישה עם מצנח – גלישה עם מצנח הנקראת גם קייטסרפינג או גלישת קיט, היא עוד ענף ספורט שקשור בגלישה. מדובר בגלישה על גלי הים בעזרת גלשן מיוחד בשילוב עם מצנח. ספורט ימי זה מבוסס על שליטה באנרגיית הרוח אותה הגולש לומד לנצל בעזרת המצנח שלו. בחופים רבים בעולם וכמובן גם בחופי ישראל תוכלו לראות גולשים רבים בכל הרמות ובכל הגילאים, נהנים מספורט מיוחד זה שמשלב את המים ואת הרוח, את האתגר ואת ההנאה.

 

  • גלישה בסאפ – גלישת סאפ היא טרנד חדש בעולם הספורט הימי ואנשים רבים כבר התמכרו לתענוג של גלישה על גלשני הסאפ. מדובר בגלישה על גלשן עמידה בשילוב עם חתירה. גלישת סאפ היא ענף גלישה קל יחסית, מהנה מאוד וכל אחד יכול להתנסות בו ולהצליח. כעת תוכלו ליהנות מסוג גלישה זה גם בחופי ישראל שונים, לשלב הנאה עם אתגר ולחזק את הגוף ואת הנפש.

שתף כתבה זאת